Nasze publikacje

Najnowsze

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.

Analogicznie do wymagań, jakie przed bankami postawiło Bazylea III tak Solvency II stawia poważne wymagania przed towarzystwami ubezpieczeniowymi i reasekuracyjnymi, których główne założenia skupiają się na szacowaniu ryzyka operacyjnego.


Dodany przez Robert, w dniu 24/05/2017

Zabezpieczanie towarów do transportu
Jednym z najważniejszych elementów produkcji jest pakowanie i zabezpieczanie towaru przygotowanego do transportu.

Prawidłowe zabezpieczenie jest jedyną ochroną przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi bądź niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Aby wysyłany towar dotarł na miejsce w nienaruszonym stanie, należy odpowiednio zadbać o jego bezpieczeństwo.
W celu prawidłowego zabezpieczenia towaru, stosuje się odpowiednie opakowania zabezpieczające produkty na czas transportu. Najpopularniejszą metodą ochrony towaru są kartony. Dla drobnych produktów, najlepszą ochroną będą koperty wyposażone w folię lub matę bąbelkową Dzięki niej, zawartość będzie  odporna na wszelkiego rodzaju stłuczenia, wstrząsy i inne uszkodzenia mechaniczne. Większe towary, typu meble lub sprzęt RTV/AGD, powinny być pakowane w odpowiednio dobrany do gabarytów karton oraz folię bąbelkową czy folię typu stretch. Dodatkowo, doskonałym rozwiązaniem będą narożniki ochronne z pianki, które całkowicie chronią miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia.
Kolejnym istotnym elementem w procesie produkcyjnym są maszyny pakujące towar. Są to urządzenia, które znacznie ułatwiają oraz usprawniają cały proces pakowania, a ponadto są bezpieczniejszą alternatywą dla wykonywania tej czynności ręcznie. Obecny rynek obfituje w szeroki wachlarz tego typu urządzeń, jednak wybór odpowiedniej maszyny zależy od rodzaju towaru, który będzie pakowany. Popularna maszyna do pakowania towarów o  dowolnych kształtach w kartonowe pudełka, to tzw. kartoniarka. Jest to urządzenie, które zapewnia dokładne i szczelne pakowanie. Dzięki możliwości integracji z urządzeniami foliującymi, towar jest w pełni zabezpieczony i gotowy do wysyłki.

Oto co uchwycił nasz reporter


biznes
pieniądz
przedsiębiorstwa
przesyłki
transport
paczki