Nasze publikacje

Najnowsze

Pomimo ostatnich sporych perturbacji finansowych na Cyprze firma Andersen & Wagner Ltd. kontynuuje z powodzeniem swoją działalność związaną z oferowaniem usług optymalizacji podatkowej za sprawą podmiotów działających na Cyprze.

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.


Dodany przez Robert, w dniu 03/04/2017

Włochy a międzynarodowe ściąganie zadłużenia
Nikt z nas nie lubi mieć długów to bardzo naturalne podejście.

Czasami w życiu i to niezależnie od nas trafiają się losowe sytuacje w których nie jesteśmy zdolni do spłacenia zaciągniętych należności. Są różne sposoby wyjścia z takich sytuacji, jednak wiąże się to z odwiedzeniem kilku firm, które specjalizują się w spłatach długów. Jednak co w przypadku gdy nie możemy spłacić zaciągniętych pożyczek i wierzyciel chce odzyskać swoja pieniądze.

Istnieją odpowiednie firmy windykacyjne, które ściągną należności za nas pobierając za to stosowną opłatę najczęściej w postaci procentowej od wartości. Inaczej ma się sprawa gdy taka firma musi odzyskać należności z za granicy - taka opcja nazywana jest jako windykacja międzynarodowa.

Wielu polaków mieszka np. we Włoszech od dawna. Żyją tam już kolejne pokolenia i ludzie Ci również popadają w różne długi. Najważniejsze różnice pomiędzy Polską a Włochami polegają na barierze prawnej i językowej. Wiążę się to z większymi wydatkami odnoście ściągalności zadłużenia i ma stricte sens w przypadku wysokich kwot. Więc jak odzyskać należności we Włoszech?

Na samym początku należy skontaktować się z odpowiednią firmą (http://www.tenetservice.pl/windykacja-we-wloszech.html) obsługującą windykacje i nawiązać formę współpracy. Kolejnym etapem jest przedstawienie sytuacji dlaczego chcemy odzyskać należności i na jak dużą kwotę opiewa suma transakcji. Mylnym jest stwierdzenie, że odzyskuje się zaległe pieniądze w sposób siłowy. Bardziej można to nazwać wstąpieniem na międzynarodową drogę prawną i finalnie skierowaniem wniosku o wypłatę należności do polskiego sądu.

Oczywiście wszelkie rzeczy posiadające jakąś wartość materialną można zabezpieczyć na poczet przyszłej formy kary. Po pozytywnym orzeczeniu sądowym, rzeczy wartościowe bez problemu można spieniężyć chociażby w formie aukcji.

Oto co uchwycił nasz reporter


biznes
finanse
przedsiębiorstwa