Nasze publikacje

Najnowsze

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.

Analogicznie do wymagań, jakie przed bankami postawiło Bazylea III tak Solvency II stawia poważne wymagania przed towarzystwami ubezpieczeniowymi i reasekuracyjnymi, których główne założenia skupiają się na szacowaniu ryzyka operacyjnego.


Dodany przez Karina P., w dniu 14/06/2020

Szkoła podstawowa
Wybór odpowiedniej szkoły podstawowej jest bardzo ważny.

Najczęściej wybieramy szkołę, która jest najbliżej miejsca zamieszkania. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nauczanie w szkole podstawowej jest szczególnie istotne. To właśnie wtedy kształtuje się świadomość naszego dziecka. Często jest również tak, że umiejętności zdobyte w szkole podstawowej decydują o dalszym losie młodego człowieka.

Ukończenie dobrej szkoły podstawowej pozwala młodemu człowiekowi dostać się do dobrej szkoły średniej, a następnie na studia. Dlatego tak ważne jest to, żeby szkoła podstawowa posiadała wykwalifikowanych nauczycieli, którzy są wstanie nauczyć dzieci wielu rzeczy. Przed posłaniem dziecka do szkoły sprawdźmy jakie są opinie innych rodziców na temat konkretnej placówki. W końcu szkoła ma być nie tylko przechowalnią naszych dzieci. Szkoła przede wszystkim powinna ich nauczyć wszystkiego, co pomoże im w dorosłym życiu.

Chęć do nauki kształtuje się właśnie w szkole podstawowej. Jeżeli nasze dziecko trafi na nieodpowiedniego nauczyciela, to nie będzie z przyjemnością chodzić do szkoły i w rezultacie nie będzie się uczyć. Gdy zauważymy, że dziecko ma problemy w nauce, to może warto porozmawiać z nauczycielami. Jeśli to nie pomoże, to można pomyśleć o zmianie szkoły. Być może to wpłynie korzystnie na nasze dziecko.

Przykładem dobrej szkoły podstawowej może być modernacademy.pl

Oto co uchwycił nasz reporter


szkoła podstawowa w Toruniu
polecana podstawówka
prywatna szkoła podstawowa