Najnowsze

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.

Analogicznie do wymagań, jakie przed bankami postawiło Bazylea III tak Solvency II stawia poważne wymagania przed towarzystwami ubezpieczeniowymi i reasekuracyjnymi, których główne założenia skupiają się na szacowaniu ryzyka operacyjnego.


Bezpieczeństwo przesyłanych paczek

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Pracuję na wyjątkowej poczcie. Pewnie zapytacie, dlaczego jest taka wyjątkowa i co ją wyróżnia na tle innych, zwykłych placówek pocztowych?  Otóż dla nas ochrona przedmiotów w transporcie to największy priorytet. Chodzi mi o to, że na innych pocztach raczej o to nie dbają i zostawiają ten aspekt klientowi. U (...)

Dodany przez Honorata L. , w dniu 13/08/2018

Bezpieczeństwo przesyłanych paczek

Kamień w domu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, blat, dom, finanse, firma, granit, przedsiębiorstwa

(...) Nie trzeba być już obrzydliwie bogatym, żeby umieścić w swoim wnętrzu kamień. Wyroby z kamienia naturalnego są nie tylko estetyczne, ale i ekologiczne co teraz jest bardzo na czasie. Oferta zakładu kamieniarskiego nie oferuje nam (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 13/07/2018

Kamień w domu

Odmierzać czas z tanimi i dobrymi zegarkami

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Zbliża się czas Pierwszej Komunii Świętej w wielu domach i na pewno wielu z Was, dorosłych pamięta czasy, gdzie głównym prezentem z okazji tego dnia był zegarek. Te czasy niestety już minęły i teraz dzieci czekają na bardziej wartościowe prezenty. Jednak są osoby, które pamiętają ową, zegarkową tradycję związaną właśnie z tym dniem i taki (...)

Dodany przez Honorata L. , w dniu 28/08/2017

Odmierzać czas z tanimi i dobrymi zegarkami

Zabezpieczanie towarów do transportu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, paczki, pieniądz, przedsiębiorstwa, przesyłki, transport

(...) karton oraz folię bąbelkową czy folię typu stretch. Dodatkowo, doskonałym rozwiązaniem będą narożniki ochronne z pianki, które całkowicie chronią miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia.Kolejnym istotnym elementem w procesie produkcyjnym są maszyny pakujące towar. Są to (...)

Dodany przez Robert, w dniu 24/05/2017

Zabezpieczanie towarów do transportu

Włochy a międzynarodowe ściąganie zadłużenia

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Nikt z nas nie lubi mieć długów to bardzo naturalne podejście. Czasami w życiu i to niezależnie od nas trafiają się losowe sytuacje w których nie jesteśmy zdolni do spłacenia zaciągniętych należności. Są różne sposoby wyjścia z takich sytuacji, jednak wiąże się to z odwiedzeniem kilku firm, które specjalizują się w spłatach długów. Jednak co w przypadku gdy nie możemy spłacić zaciągniętych pożyczek i wierzyciel chce odzyskać swoja pieniądze.Istnieją odpowiednie firmy windykacyjne, które ściągną należności za nas pobierając za to stosowną opłatę najczęściej w postaci procentowej od (...)

Dodany przez Robert, w dniu 03/04/2017

Włochy a międzynarodowe ściąganie zadłużenia

Jak działa mechaniczny filtr oddechowy z Rato

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

(...) Filtracja odgrywa podstawową rolę w ograniczeniu ryzyka związanego z zakażeniem dróg oddechowych u człowieka. U pacjentów wentylowanych przy pomoc filtrów oddechowych pominięte zostają górne drogi oddechowe, a co za tym idzie, gazy wdechowe nie zostają odpowiedni przefiltrowane przed dotarciem do płuc. Aby zapobiegać niepożądanym skutkom takiego procesu, lekarze stosują specjalne filtry oddechowe, które zapewniają powietrzu czysty i bezpieczny dla zdrowia pacjentów (...)

Dodany przez Robert , w dniu 22/01/2017

Jak działa mechaniczny filtr oddechowy z Rato

Meandry prawa Austriackiego: wypadki oraz odszkodo

Artykuły wg słów kluczowych: adwokat, biznes, finanse, prawnik, prawo, przedsiębiorstwa

(...) Każdemu z nas, nawet najbardziej spokojnemu i praworządnemu może się na pewnym etapie życia powinąć noga, kiedy popadniemy w konflikt z prawem. Może to się tyczyć naprawdę rozmaitych spraw, często nawet sami w czymś nie zawinimy, a zostaniemy w (...)

Dodany przez Jaromir, w dniu 03/10/2016

Meandry prawa Austriackiego: wypadki oraz odszkodo

Pierwsze kroki w wyposażeniu pokoju dla dziecka

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Kiedy mnie i mojemu mężowi urodziło się nasze pierwsze dziecko, stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem - wyposażeniem pokoju dla niego w naszym niedużym, toruńskim mieszkanku. Mój mężczyzna w dzieciństwie mieszkał w kuchni - tam wstawiono mu wersalkę, na której sypiał. Nie było to z pewnością miejsce (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 23/08/2016

Pierwsze kroki w wyposażeniu pokoju dla dziecka

Butanol i jego pochodne

Artykuły wg słów kluczowych: alkohol, biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa, przemysł

(...) o charakterystycznym rozgałęzionym szkielecie węglowym oraz grupie hydroksylowej. Omawiana substancja jest niezwykle często stosowana jako rozpuszczalnik we włókiennictwie i niektórych innych gałęziach przemysły. Może być wykorzystany jako paliwo dla silników, w których odbywa (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 18/05/2016

Butanol i jego pochodne

Wszystkie te Raje podatkowe

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, cypr, ekonomia, offshore, przedsiębiorstwa, raje podatkowe

(...) konto zagraniczne, jeśli mamy ku temu uprawnienia. Możemy również zarejestrować spółkę w miejscu które nie wymaga obrotów i nie żąda od nas żadnych dokumentów poświadczających płacenie podatków w innym kraju. Mamy zatem pełną dowolność w zakresie wyboru raju podatkowego, gdyż wszędzie obowiązują te same zasady tajemnicy i bezpieczeństwa naszych danych, (...)

Dodany przez Sebastian, w dniu 19/10/2015

Wszystkie te Raje podatkowe

EURO na PLN czy na USD?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Wielu z nas miało w swoim życiu do czynienia z walutami obcymi. Najczęściej są to pieniądze pochodzące z państw Europy Zachodniej. W ostatnich latach wielu Polaków wyjechało na zachód do pracy, dzięki czemu, wysyłając zarobione fundusze do naszego kraju, mając do czynienia najczęściej z EURO, musimy wymienić je na nasze złotówki czyli PLN.Wymiany dokonuje się w specjalistycznych placówkach, zwanych kantorami. Nie każdy ma (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 12/05/2015

EURO na PLN czy na USD?

W czym mogą nam pomóc biura tłumaczeń?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, tłumaczenia

(...) sposób - merytorycznie, jak i uwzględniając odpowiednią stylistykę. Przy tłumaczeniach specjalistycznych są one konsultowane przez biura z przedstawicielami poszczególnych dziedzin (np. z lekarzami czy naukowcami). W wielu biurach tłumaczeń znajdują się także tłumacze przysięgli. Są to osoby, które zdały odpowiednie egzaminy kwalifikacyjne i są uprawnione do dokonywania tłumaczeń wszelkiego rodzaju pism o charakterze prawnym - czyli m.in. umów, dokumentów procesowych, aktów notarialnych. Jeśli chodzi zaś o tłumaczenia ustne, (...)

Dodany przez Sebastian, w dniu 21/03/2015

W czym mogą nam pomóc biura tłumaczeń?

Eventy firmowe w kraju i za granicą

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, imprezy firmowe, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Kiedyś nazywano je po prostu imprezami - dziś to eventy firmowe. Określenie to odnosi się do szerokiego spektrum wydarzeń organizowanych przez firmy w bardzo różnych celach, choć najczęściej wciąż są to głównie wydarzenia o charakterze integracyjnym lub promocyjnym. Polska czy zagranica?W odniesieniu do kosztów imprezy ma to coraz mniejsze znaczenie. Firmy specjalizujące się w organizowaniu imprez dla przedsiębiorstw lub organizacji posiadają w tej chwili na tyle dobrą znajomość branży i na tyle dobrze (...)

Dodany przez Jaromir, w dniu 28/10/2014

Eventy firmowe w kraju i za granicą

Jak oszczędzić na drukowaniu?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Od wielu już lat mamy możliwość samodzielnego drukowania w zaciszu własnego domu. Pomimo tego, że rynek drukarek rozwija się z każdym dniem, to i tak ciągle najpopularniejszymi urządzeniami pozostają drukarki atramentowe. Wynika to nie tylko z ceny ich zakupu, czy sprawdzonej przez lata konstrukcji, ale również z łatwości w ich serwisowaniu. Kluczowym elementem są także stosunkowo niewielkie koszty ich (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 16/07/2014

Jak oszczędzić na drukowaniu?

Tajemniczy klient

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Ile to razy usłyszeliśmy od sprzedawców nieuprzejme słowo? Niestety miła obsługa klienta stale dla wielu firm to niezbyt arcyważna sprawa. Jednak jest coś, co niesie pomoc w tym problemie, mianowicie chodzi o precyzyjne badania marketingowe.Pojawia się pytanie w jaki sposób najłatwiej odszukać firmę do prowadzenia tego rodzaju badań. To jest bardzo (...)

Dodany przez Karolina O., w dniu 21/08/2013

Tajemniczy klient

Warstwa z teflonu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Teflon - niektóre możliwości:- przetwórstwo tworzyw sztucznych i gumyformy wulkanizacyjnenoże tnąceelementy zgrzewające folie (płyty, listwy)narzędzia do kształtowaniaformy dekoracyjne do wytwarzania elementów styropianowychformy odlewniczeformy wtryskowewalce kształtująceDzięki temu powłoki techniczne zapewnia:brak przyczepności wyrabianych materiałów powierzchniłatwe oddzielenie odlewów od formmożliwość stosowania w wysokich temperaturachbardzo łatwo czyszczeniemożliwość uzyskania gładkich powierzchni odlewów np. odlewy poliuretanowe- mięsnytacezbiornikipłyty grzejneDzięki temu teflon zapewnia:wzrost odporności chemicznej w środowiskach agresywnychochrona przed korozjąnieprzywieralność- cukierniczo piekarniczywalce (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 07/03/2013

Warstwa z teflonu

Twój własny biznes

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, inkubatory biznesu, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Idealnym miejscem, gdzie zdobyć ogólne wsparcie dotyczące startu swojego biznesu, znaleźć partnera biznesowego, uzyskać środki unijne w ramach Programu 3.1 PO IG, zdobyć środki finansowe na start swojego biznesu albo też można wyszukać inwestora finansowego są uniwersyteckie inkubatory przedsiębiorczości. Nadzwyczaj interesującą koncepcją jest możliwość zdobycia funduszy unijnych z Programu 'Innowacyjna Gospodarka' w ramach działania 3.1 – 'Inicjowanie Działalności Innowacyjnej'. Interesującym pomysłem na znalezienie oryginalnego pomysłu jest skorzystanie z internetu i wklepanie do wyszukiwarki Bing (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 10/01/2013

Twój własny biznes

Rezultaty badań

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Nasz ośrodek badań opinii publicznej przeprowadza badania opinii publicznej i badania rynku przy uwzględnieniu nowoczesnych zdobyczy z dziedziny marketingu społecznego. Struktura naszego ośrodka skupia centra badania opinii publicznej rozmieszczone w kluczowych ośrodkach miejskich w kraju. Lista firm badania opinii publicznej, jakie ściśle z nami współpracują, dostępna jest na naszej korporacyjnej witrynie internetowej. Odnajdziecie tam również opisy stosowanych przez nas rodzajów badania opinii publicznej w podziale rzeczowym oraz tematycznym (...)

Dodany przez Kaziu , w dniu 08/03/2011

Rezultaty badań