Nasze publikacje

Najnowsze

Pomimo ostatnich sporych perturbacji finansowych na Cyprze firma Andersen & Wagner Ltd. kontynuuje z powodzeniem swoją działalność związaną z oferowaniem usług optymalizacji podatkowej za sprawą podmiotów działających na Cyprze.

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.


Dodany przez Jaromir, w dniu 03/10/2016

Meandry prawa Austriackiego: wypadki oraz odszkodo
Każdemu z nas, nawet najbardziej spokojnemu i praworządnemu może się na pewnym etapie życia powinąć noga, kiedy popadniemy w konflikt z prawem.

Może to się tyczyć naprawdę rozmaitych spraw, często nawet sami w czymś nie zawinimy, a zostaniemy w kłopoty wciągnięci przez innych. Może o dotyczyć spraw zawodowych, rodzinnych, osobistych i jakichkolwiek innych. Czasami możemy też potrzebować pomocy prawnej jako poszkodowani.

Niekoniecznie musi się nam zdarzyć wypadek w Austrii - Zawsze przecież możemy zostać okradzeni, oszukani, wmanewrowani w jakieś niejasne interesy, czy w inny sposób zostanie pogwałcona nasza godność, dobra materialne lub dobre imię. Tutaj, na miejscu w kraju nie jest problemem trafić do dobrej kancelarii prawnej. Jest ich przecież mnóstwo, większość z nich także szeroko się reklamuje, możemy sprawdzić opinie innych osób na ich temat. Prawdziwy problem pojawia się wtedy, gdy z usług adwokata zmuszeni jesteśmy skorzystać poza granicami naszego kraju. Pół biedy, gdy dzieje się to w kraju anglojęzycznym, gorzej gdy mamy problem z komunikacją w innym kraju. Przykładowo, wielu naszych rodaków interesuje pomoc prawna dla Polaków w Austrii. 

Najlepiej byłoby także, by był to adwokat znający język polski, a jeszcze lepiej rodak. Kto bowiem lepiej zrozumie drugiego Polaka niż polski adwokat w Austrii? Tych na szczęście znajdzie się tam kilku, z czego większość est bardzo ceniona. Najbardziej znany pośród nich jest chyba polski adwokat w Wiedniu.

Oto co uchwycił nasz reporter


biznes
finanse
przedsiębiorstwa
prawo
prawnik
adwokat