Najnowsze

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.

Analogicznie do wymagań, jakie przed bankami postawiło Bazylea III tak Solvency II stawia poważne wymagania przed towarzystwami ubezpieczeniowymi i reasekuracyjnymi, których główne założenia skupiają się na szacowaniu ryzyka operacyjnego.


Bezpieczeństwo przesyłanych paczek

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Mamy specjalne samochody, które są wyłożone materiałem ochronnym. Dzięki niemu nawet jeśli paczka spadnie, to nic się w niej nie uszkodzi. Takie przynajmniej jest założenie tych samochodów. Ale oczywiście nie darzymy ich stuprocentowym zaufaniem i zawsze musimy sami zadbać o bezpieczeństwo paczek. Przywiązujemy (...)

Dodany przez Honorata L. , w dniu 13/08/2018

Bezpieczeństwo przesyłanych paczek

Odmierzać czas z tanimi i dobrymi zegarkami

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) takie centrum i wiem, że takie zegarki tam bym właśnie znalazł. Jasne, że można wydać ogromną kwotę na taki zegarek ale czy jest sens? Zresztą nie wszystkich stać na kupowanie takich drogich prezentów i dlatego można zaopatrzyć się w tańsze wersje, które na pewno przypadną dziecku do gustu. Wystarczy tylko się odpowiednio rozejrzeć a na pewno (...)

Dodany przez Honorata L. , w dniu 28/08/2017

Odmierzać czas z tanimi i dobrymi zegarkami

Zabezpieczanie towarów do transportu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, paczki, pieniądz, przedsiębiorstwa, przesyłki, transport

(...) ochroną będą koperty wyposażone w folię lub matę bąbelkową Dzięki niej, zawartość będzie  odporna na wszelkiego rodzaju stłuczenia, wstrząsy i inne uszkodzenia mechaniczne. Większe towary, typu meble lub sprzęt RTV/AGD, powinny być pakowane w odpowiednio dobrany do gabarytów (...)

Dodany przez Robert, w dniu 24/05/2017

Zabezpieczanie towarów do transportu

Tanie i atrakcyjne zegarki i ich jakość wykonania

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, pieniądz, sklep, wygląd, zegarek, zegarki, zegarki do 100zł

(...) dla swojej bliskiej partnerki i poszukujesz szerokiej gamy zegarków damskich?Jeżeli tak to dobrze trafiłeś. O Techtime słów kilka Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą zegarków, funkcjonującą na rynku od wielu lat, dzięki (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 16/10/2016

Tanie i atrakcyjne zegarki i ich jakość wykonania

Pierwsze kroki w wyposażeniu pokoju dla dziecka

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) postanowiliśmy skorzystać z tej opcji. Kiedy mieliśmy już wstępną wizję pokoiku, rozpoczęliśmy poszukiwania miejsca, w którym moglibyśmy zakupić potrzebne sprzęty. Już na starcie odrzuciliśmy IKEA, gdyż nasza wizja była wyjątkowo oryginalna i wiedzieliśmy, że asortyment nie zadowoli nas (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 23/08/2016

Pierwsze kroki w wyposażeniu pokoju dla dziecka

Czy warto skorzystać z usług warszawskiej agencji

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, pieniądz

(...) Każdy z nas miał już z całą pewnością do czynienia z pięknymi kobietami, które podczas targów, wystaw lub nawet zakupów w hipermarkecie umilały nam czas lub przedstawiały zalety produktów określonych marek, nierzadko rozdając darmowe próbki.Nazywane są one hostessami i pojawiają się praktycznie przy każdej wymagającej tego okazji jako asystentki organizatorów. Atrakcyjność fizyczna, śmiałość w nawiązywaniu nowych kontaktów i ciekawa osobowość to istotne cechy hostessy Warszawa jako stolica naszego kraju jest znakomitym rynkiem dla firm zajmujących się (...)

Dodany przez Kryspin, w dniu 03/04/2016

Czy warto skorzystać z usług warszawskiej agencji

W czym mogą nam pomóc biura tłumaczeń?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, tłumaczenia

(...) otrzymaliśmy, albo jest on napisany w języku, którego nie znamy w ogóle. Zdarzają się oprócz tego okoliczności, w których potrzebna jest pomoc w tłumaczeniach ustnych. W jakich tłumaczeniach pomoże biuro tłumaczeń? Biuro tłumaczeń oferuje fachową pomoc przy tłumaczeniach pisemnych i ustnych. Tłumaczenia pisemne obejmują tłumaczenia wszelkiego rodzaju dokumentów i pism. Korzystając z pomocy biura tłumaczeń uzyskuje się pewność, że dokumentacja, którą przeznaczamy do tłumaczenia będzie przetłumaczona w profesjonalny (...)

Dodany przez Sebastian, w dniu 21/03/2015

W czym mogą nam pomóc biura tłumaczeń?

Jak zorganizować niebanalną imprezę firmową?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, imprezy firmowe, pieniądz

(...) Każdy, kto choć raz uczestniczył w imprezie firmowej, wie, jak bardzo poprawia ona atmosferę wśród współpracowników, zacieśnia między nimi więzi i sprawia, że dużo lepiej i przyjemniej im się razem pracuje.Jednak aby mieć pewność, że impreza tego rodzaju zostanie dobrze przygotowana i przeprowadzona, należy pomyśleć o wynajęciu profesjonalistów, którzy zadbają, aby całe wydarzenie odbyło się sprawnie. Organizacja imprez firmowych to (...)

Dodany przez Jaromir, w dniu 27/02/2015

Jak zorganizować niebanalną imprezę firmową?

Opiekun w giełdowej przygodzie

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, giełda, pieniądz

(...) Instytucja finansowa mająca zezwolenie organu nadzoru na sprawowanie zatwierdzonych czynności, będących działalnością maklerską, nazywana jest domem maklerskim. Zakres działalności domów maklerskich wynika z ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.Polskie prawo zezwala na tworzenie domów maklerskich działających w formie spółek akcyjnych, spółek komandytowo- akcyjnych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek partnerskich, komandytowych, jawnych, lecz muszą one (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 05/02/2015

Opiekun w giełdowej przygodzie

Jak zadbać o czyste podłogi w biurze?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Sprzątanie biur – z uwagi na ich dużą powierzchnię – stanowi niekiedy nie lada zadanie. Mogłoby być kłopotliwe dla laika, jednak dla firm sprzątających nie jest wyzwaniem, a to za sprawą specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu sprzątanie pomieszczeń biurowych jest znacznie ułatwione. Nie zawsze na podłogach są bardzo łatwe w pielęgnowaniu i utrzymaniu w czystości panele. Zdarzają się różnorodne wykładziny, których we własnym zakresie nie da się wyczyścić, a jeśli w ogóle zabierzemy się do tego, to może przekroczyć nasze możliwości zarówno pod względem fizycznym, jak i z powodu braku (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 18/12/2014

Jak zadbać o czyste podłogi w biurze?

Eventy firmowe w kraju i za granicą

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, imprezy firmowe, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) biznesowym, przyświecają określone cele. Organizacja imprez firmowych czy to za granicą czy w Polsce, służy realizacji konkretnych zadań z zakresu marketingu i promocji czy zarządzania zasobami ludzkimi. Nawet jeśli są to wydarzenia będące swoistymi nagrodami dla wydajnych pracowników powinny przy okazji jeszcze bardziej ich motywować i stanowić źródło doświadczeń oraz bodźców służących rozwojowi i wydajniejszej pracy.Niezależnie od formy eventu i miejsca jego organizacji należy więc zwrócić uwagę (...)

Dodany przez Jaromir, w dniu 28/10/2014

Eventy firmowe w kraju i za granicą

Nie każdy potrafi po hiszpańsku

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, pieniądz, tłumaczenia

(...) naszych rodaków, jeśli chce tłumaczyć coś z języka hiszpańskiego na polski, czy odwrotnie musi się udać do tłumacza. Tłumacz języka hiszpańskiego (przykład można znaleźć na stronie http://piedradelsol.pl/omnie-pl.html) wykona powierzone mu zadanie. Jednak trzeba sobie zdać sprawę, że takich tłumaczy nie jest zbyt wiele. Dlatego tłumacz języka hiszpańskiego może być dosyć dobrze wynagradzany. Można powiedzieć, że przecież są translatory, które (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 22/07/2014

Nie każdy potrafi po hiszpańsku

Jak oszczędzić na drukowaniu?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) sprzedają swoje urządzenia poniżej kosztów ich produkcji licząc właśnie na to, że wszystko im się zwróci w związku z późniejszymi, systematycznymi zakupami - z tuszami. Mało kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że na rynku istnieje wiele zamienników (niemal każdego rodzaju tuszu!), które jakością nie odbiegają od oryginałów, a różnią się tylko ceną. Na korzyść oczywiście zamienników. Takiego (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 16/07/2014

Jak oszczędzić na drukowaniu?

Biuro rachunkowe dla każdej firmy?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

(...) do zgodnego z prawem prowadzenia rozliczeń firmy, bez ingerowania w formę rozliczenia. W takim biurze nikt nie zaproponuje nam rozwiązań, dzięki którym zapłacimy mniej podatków. Jeden z przykładów takich biur możemy znaleźć na stronie j-lex.pl.Jeżeli chodzi o konkurencję, to w każdym mieście można znaleźć sporą ilość biur rachunkowych. Wpisując w (...)

Dodany przez Sebastian, w dniu 19/03/2014

Biuro rachunkowe dla każdej firmy?

Działalność e-sądu to naduzycie władzy

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, pieniądz

(...) E-sąd, czyli sąd elektroniczny, działa w Lublinie od 2010 roku. Jest to jeden z wydziałów miejscowego sądu. Ministerstwo Sprawiedliwości, mimo licznych skarg, nie uważało, że działanie takiego sądu obniża standardy i źle wpływa na wizerunek Temidy. Jednak w końcu ustawodawca ugiął się i ograniczył działania e-sądu, nakładając na wierzycieli obowiązek precyzowania danych wszystkich dłużników. Rozpatrywane są obecnie sprawy długów nie starszych niż 3 lata, dłużnik może ubiegać się o umorzenie sprawy, gdy ma dowody na to, że nie doręczono mu skutecznie pozwu. Dokumentacja musi być uzupełniona o PESEL lub NIP dłużnika – bez tych danych pozwu złożyć nie wolno. Działania to słuszne, jednak przez trzy lata e-sąd znacząco obniżył obowiązujące (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 03/12/2013

Działalność e-sądu to naduzycie władzy

Tajemniczy klient

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) firmie, mamy gwarancję. iż zagadnienie jest w dobrych rękach. Oprócz tego ograniczamy prawdopodobieństwo wystąpienia błędów badania, a to z kolei mogłoby doprowadzić do niewłaściwej interpretacji wyników, a w efekcie do przygotowania nieprawdziwych wniosków.Popularne jest badanie secret klient. Najprościej ujmując polega ona na sprawdzeniu (...)

Dodany przez Karolina O., w dniu 21/08/2013

Tajemniczy klient

Gdzie płacimy niższe podatki?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Optymalizacja podatków, a w szczególności optymalizacja podatku dochodowego nie jest nowym pojęciem. Wcześniej planowanie podatkowe uchodziło za coś, na co stać było tylko znacznych rynkowych graczy obracających milionami dolarów rocznie. Dzisiaj tzw. raje podatkowe wabią także dużo mniejszych przedsiębiorców. Rozsądne planowanie podatków to szereg czynności podążających ku optymalizacji wysokości danin podatkowych, jakie jesteśmy zobligowani odprowadzać do wspólnej kasy za możliwość uzyskiwania dochodów. Czynności te są w pełni prawomocne i nie mają nic wspólnego z unikaniem opodatkowania albo krętactwem jak niektórzy sądzą. Spis rajów podatkowych na świecie, gdzie wskaźniki podatkowe znajdują się na dużo atrakcyjniejszych poziomach niż w Polsce, jest stosunkowo obszerna. W niektórych krajach nie odprowadza się wcale podatku od dochodów osobistych lub też dochodów uzyskiwanych z (...)

Dodany przez Robert, w dniu 28/03/2013

Gdzie płacimy niższe podatki?

Warstwa z teflonu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) doświadczenie w dziedzinie eksploatacji powłok antyadhezyjnych i badań toksykologicznych, potwierdziły całkowite bezpieczeństwo ich stosowania - ptfe z powodzeniem znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym oraz medycynie.przymioty dielektryczne - powłoki PTFE posiadają doskonałe własności izolacyjne. Spośród wszystkich stałych materiałów elektroizolacyjnych, PTFE posiada najmniejszą względną przenikalność elektryczną oraz współczynnik strat dielektrycznych. Na wartość tych indeksów, podobnie jak na pozostałą charakterystykę elektryczną mały wpływ ma temperatura, ciśnienie i częstotliwość.Odporność chemiczna - powłoki PTFE są obojętne na działanie zdecydowanej większości substancji chemicznych tj.: kwasy, (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 07/03/2013

Warstwa z teflonu

Twój własny biznes

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, inkubatory biznesu, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) który przedstawia strategię oraz koncepcję planowanego biznesu, a także daje wiedzę o środkach budżetowych i zaszeregowaniu poszczególnych fragmentów środków na różnego rodzaju przedsięwzięcia. Załóżmy, że już wiesz, na czym opierać się będzie twój biznes i masz już pieniądze na start. Okazuje się niestety, iż w dalszym horyzoncie czasowym masz zbyt mało środków na prowadzenie biznesu zanim biznesplany rozpocznie zarabiać na siebie. Wysuwasz wniosek, że potrzebny ci jest inwestor finansowy z zasobnym portfelem. Nie jest to zbyt dobra informacja, gdyż wzbudza ona dalsze komplikacje i problemy. Im (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 10/01/2013

Twój własny biznes

Rezultaty badań

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) selekcja próbki badawczej, zebranie oraz podsumowanie wyników, działania telemarketingowe, wnioski po zakończeniu badania, sporządzenie kwestionariuszy badawczych. Zrealizowane badania marketingowe a także rezultaty zgromadzone w kwestionariuszach dowiodły, że pracodawcy wolą zatrudniać pracowników na bazie standardowej umowy o pracę. Obszarem badań z obszaru marketingu i psychologii są badania fokusowe. Wyszkolony trener przygotowuje scenariusz badania fokusowego, a potem powołuje grupy fokusowe według właściwego klucza. Uczestnicy takiego eksperymentu (...)

Dodany przez Kaziu , w dniu 08/03/2011

Rezultaty badań