Najnowsze

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.

Analogicznie do wymagań, jakie przed bankami postawiło Bazylea III tak Solvency II stawia poważne wymagania przed towarzystwami ubezpieczeniowymi i reasekuracyjnymi, których główne założenia skupiają się na szacowaniu ryzyka operacyjnego.


Bezpieczeństwo przesyłanych paczek

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) ochronne (http://pksystem.com.pl/ochronne-profile-piankowe-pe) i wypełniacze do paczek i prosimy, żeby zabezpieczył swoją paczkę. Potem już wysyłamy ją normalnie. To znaczy, też nie do końca, bo jak mówię, ochrona przedmiotów w transporcie jest dla nas najważniejsza, a sam transport ma się dopiero zacząć.  (...)

Dodany przez Honorata L. , w dniu 13/08/2018

Bezpieczeństwo przesyłanych paczek

Kamień w domu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, blat, dom, finanse, firma, granit, przedsiębiorstwa

(...) przy kabinie prysznicowej. Jeżeli kuchnia jest sercem w Twoim domu nie może w niej zabraknąć kamiennej wyspy na samym środku, co nie tylko będzie wyglądać fenomenalnie, ale również dostarczy dodatkowego miejsca na gotowanie z (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 13/07/2018

Kamień w domu

Odmierzać czas z tanimi i dobrymi zegarkami

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) kolory, jaki styl, czy nadal woli bajkowe postacie, czy już jednak woli bardziej dorosły styl. Niby takie mało ważne szczegóły, ale jednak bardzo przesądzą czy prezent się spodoba czy nie. Stylowy i tani zegarek dla chłopca można dostać praktycznie wszędzie, na każdym stoisku w większych centrach handlowych, które ma artykuły dla dzieci. Sam mam (...)

Dodany przez Honorata L. , w dniu 28/08/2017

Odmierzać czas z tanimi i dobrymi zegarkami

Tynki dekoracyjne ozdobą każdego budynku

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, dom, ekonomia, finanse, ocieplenie, remont, tynk

(...) emulsji wodnej i wyselekcjonowanych ziaren kwarcu, dodatkowo wzmocnione mikro włóknami, które powodują odporność na mikropęknięcia. Tynki dekoracyjne są bardzo dobrze przyczepne do podłoża, wodoodporne i pozwalają ścianom "oddychać". Są (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 03/05/2017

Tynki dekoracyjne ozdobą każdego budynku

Włochy a międzynarodowe ściąganie zadłużenia

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) wartości. Inaczej ma się sprawa gdy taka firma musi odzyskać należności z za granicy - taka opcja nazywana jest jako windykacja międzynarodowa.Wielu polaków mieszka np. we Włoszech od dawna. Żyją tam już kolejne pokolenia i ludzie Ci również popadają w różne długi. Najważniejsze różnice pomiędzy Polską a Włochami polegają na barierze prawnej i językowej. Wiążę się to z większymi wydatkami odnoście ściągalności zadłużenia i ma stricte sens w przypadku wysokich kwot. Więc jak odzyskać należności we Włoszech?Na samym początku należy skontaktować się z odpowiednią firmą obsługującą (...)

Dodany przez Robert, w dniu 03/04/2017

Włochy a międzynarodowe ściąganie zadłużenia

Meandry prawa Austriackiego: wypadki oraz odszkodo

Artykuły wg słów kluczowych: adwokat, biznes, finanse, prawnik, prawo, przedsiębiorstwa

(...) przecież możemy zostać okradzeni, oszukani, wmanewrowani w jakieś niejasne interesy, czy w inny sposób zostanie pogwałcona nasza godność, dobra materialne lub dobre imię. Tutaj, na miejscu w kraju nie jest problemem trafić do dobrej kancelarii (...)

Dodany przez Jaromir, w dniu 03/10/2016

Meandry prawa Austriackiego: wypadki oraz odszkodo

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę budowlaną?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse

(...) Jak wiadomo prowadząc firmę budowlaną, nigdy nie wiemy co może się stać na budowie. W jednym momencie, coś co było robione przez długi okres czasu, nagle może się zepsuć czy załamać. Pracownicy również są narażeni na różne niebezpieczeństwa. Dlatego też tak ważne jest ubezpieczenie firmy budowlanej. Miejsce budowy jest tak niebezpiecznym i niepewnym miejsce, że możemy nawet się nie spodziewać kiedy coś wyjdzie nie tak jak powinno. Zagrożone jest przede wszystkim życie człowieka. Mimo wszystkich zabezpieczeń, które się stosuje, i tak nie jesteśmy w stanie zagwarantować pracownikom idealnie bezpiecznego miejsca pracy. Również sama budowa jakiegoś obiektu może przebiec nie po naszej myśli. Coś (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 25/08/2016

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę budowlaną?

Pierwsze kroki w wyposażeniu pokoju dla dziecka

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) podeszliśmy do tematu umeblowaniu jego małego królestwa w solidne Łóżko dla dziecka z pobliskiego sklepu.  Nie wiedząc jak wyposażyć pokój dla dziecka, często rodzice korzystają z inspiracji zamieszczanych w czasopismach czy na stronach internetowych takich jak pinterest czy tumblr. I my również (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 23/08/2016

Pierwsze kroki w wyposażeniu pokoju dla dziecka

Dziecięca impreza urodzinowa zorganizowana z rozma

Artykuły wg słów kluczowych: dzieci, finanse, imprezy, rodzina, urodziny

(...) pomocy firmy, która specjalizuje się w tego typu zadaniach. Dzięki temu nie tylko sprawimy dziecku niespodziankę, ale cała impreza będzie dokładnie zaplanowana i profesjonalnie zorganizowana. Wyszukana organizacja imprez dla dzieci w Gdańsku to początek fantastycznej zabawy, która zakończy się (...)

Dodany przez Janek, w dniu 16/05/2016

Dziecięca impreza urodzinowa zorganizowana z rozma

EURO na PLN czy na USD?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) świadomość tego, że wymiana pieniędzy jest zależna od ustalonych kursów walut przez Narodowy Bank Polski. Jednak nie są to wytyczne w pełni wiążące kantory, dlatego mogą one stosować różnego rodzaju rabaty i konkurencyjne stawki, dzięki czemu, wymiana EURO na PLN będzie dla nas korzystniejsza.Chcąc znaleźć kantor wymiany walut, w którym zostaniemy obsłużeni fachowo, szybko oraz profesjonalnie, a dodatkowo, gdzie będziemy mogli (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 12/05/2015

EURO na PLN czy na USD?

Jak zorganizować niebanalną imprezę firmową?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, imprezy firmowe, pieniądz

(...) bowiem wbrew pozorom bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, a beztroska zabawa uczestników jest pochodną wielu godzin drobiazgowych przygotowań. Wybór doświadczonej firmy organizującej imprezy firmowej gwarantuje udaną zabawę, której pracownicy nie zapomną przez długi czas.Powodów, dla których warto zorganizować dla swoich pracowników imprezę firmową jest bez liku. Przede wszystkim tego rodzaju wydarzenie pozwoli wszystkim pracownikom lepiej (...)

Dodany przez Jaromir, w dniu 27/02/2015

Jak zorganizować niebanalną imprezę firmową?

Jak zadbać o czyste podłogi w biurze?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) odpowiedniego urządzenia. Zwykły odkurzacz zbierze tylko paprochy, natomiast Pranie wykładzin wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Mogą to być z jednej strony wielofunkcyjne automaty szorująco – zbierające albo odkurzacze piorące. To wysokiej klasy czyszcząco-piorący sprzęt, za pomocą którego można zbierać z podłóg zarówno mokre, jak i suche zanieczyszczenia. Należy także pamiętać, że pranie wykładzin musi przebiegać sprawnie, ponieważ nikt na cały tydzień na przykład nie zamknie biura. Troska pracodawców o to, żeby w firmie był idealny porządek to po prostu zwyczajny obowiązek. Pranie (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 18/12/2014

Jak zadbać o czyste podłogi w biurze?

Pomnóż swój majątek

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, inwestiwanie

(...) granicach od kilkuset tysięcy złotych. Banki stosując różnorodne metody są w stanie znacząco pomnożyć nasz majątek. Wszystkie dokładne warunki zapisane są w umowie zawieranej pomiędzy nami a bankiem. Zarządzanie aktywami jest bardzo skuteczną metodą pomnażania pieniędzy, jednak wymaga posiadania dużego kapitału początkowego.Czym są inwestycje alternatywne?Kolejna metoda pomnażania pieniędzy to fundusze alternatywne. Są to wszystkie fundusze które pozwalają na pomnożenie naszych pieniędzy. Są (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 28/10/2014

Pomnóż swój majątek

Jak oszczędzić na drukowaniu?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) jakościowo, im bielsze i grubsze, tym ich cena wyższa. Tutaj już każdy sam musi zdecydować, a wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań, a także przeznaczenia danego druku. CV warto wydrukować na lepszym papierze, a podręczne notatki zaś będą się równie dobrze prezentowały na papierze "podstawowym".TuszeNajwięcej uwagi należy jednak poświęcić tuszom. Producenci drukarek atramentowych bardzo często (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 16/07/2014

Jak oszczędzić na drukowaniu?

Biuro rachunkowe dla każdej firmy?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

(...) gospodarczą warto. W przypadku gdy firma jest większa, gdy zatrudniamy pracowników, lepiej zainteresować się ofertami biur rachunkowych, wybrać odpowiednie i zlecić prowadzenie księgowości naszej firmy, ludziom, którzy naprawdę się na tym znają. Jak wybrać biuro rachunkowe? Dla wielu osób, najważniejszym kryterium wyboru biura rachunkowego jest koszt (...)

Dodany przez Sebastian, w dniu 19/03/2014

Biuro rachunkowe dla każdej firmy?

Działalność e-sądu to naduzycie władzy

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, pieniądz

(...) standardy i popsuł opinię Polaków o sądach, pokazując, że działają one powierzchownie i sprawy rozpatrują hurtowo, w szybkim tempie. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, dlatego warto zadbać o uczciwe podejście do wszystkich spraw. E-sąd miał pozwolić ściągać zaległe alimenty lub płatności za rachunki, a stał się narzędziem wyłudzania pieniędzy przez różnej maści oszustów, drwiących z prawa i obchodzących je furtką lub dziurą w płocie. Od nakazu e-sądu należy złożyć sprzeciw w terminie 14 dni od daty otrzymania pisma. Oczywiście musi być podany powód takiego sprzeciwu.  Jeżeli dłużnik nie dostał listownego nakazu zapłaty, który wydał e-sąd i komornik zajmie pensję, to wówczas należy się powołać na numer sprawy nadany przez komornika i (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 03/12/2013

Działalność e-sądu to naduzycie władzy

Tajemniczy klient

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Użyteczne jest też zapoznanie się z różnymi opiniami na temat firmy. Da się zauważyć, iż dylemat komu zlecaćpodobne badania poziomu jakości obsługi klienta jest ogromny. Jednak gra jest warta świeczki, więc trzeba się do tematu przyłożyć, by pomóc firmie w poprawie jej efektywności oraz wizerunku.Delegując tego typu zadania kompetentnej (...)

Dodany przez Karolina O., w dniu 21/08/2013

Tajemniczy klient

Gdzie płacimy niższe podatki?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) tytułu zasiadania we organach decyzyjnych spółek kapitałowych. W innych państwach obowiązują mniejsze stawki podatku VAT, a w jeszcze innych podatek ten nie pojawia się wcale. Przykładowe państwa, w których istnieje możliwość, by założyć spółki albo firmy typu offshore, i z tego tytułu płacić mniejsze podatki to: * Seszele * Panama * Kostaryka * Mauritius * Wyspy Bahama * Słowacja * Cypr * Singapur * Wielka Brytania * Francja * Urugwaj * Niemcy * Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI) * Wyspy Marshall'a * USA * Wyspa Man * Holandia * Hong Kong * Szwajcaria * Belize * Gibraltar. Każdego roku nasi rządzący oraz parlamentarzyści kombinują przy podatku od wartości dodanej oraz podatku dochodowym. Znowu spekuluje się na temat ulg podatkowych, które pozostaną a także takich, które znikną w kolejnym roku obrachunkowym. Przez tego typu działania władze sztucznie nakręcają lub wytłumiają koniunkturę na (...)

Dodany przez Robert, w dniu 28/03/2013

Gdzie płacimy niższe podatki?

Warstwa z teflonu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) odporności chemicznej w środowiskach agresywnychzminimalizowanie tarciabardzo łatwo czyszczeniepowłoka ptfe stanowi izolacje elektrycznąochrona przed korozją przy wysokich temperaturachaspekty powłok:Odporność termiczna - PTFE jest bardzo dobrym izolatorem cieplnym, cechuje się wysoką odpornością na wysokie temperatury do 315 stopni Celsjusza. W zakresie temperatur (-200 : 260) powłoki mogą pracować ciągle bez utraty swoich właściwości.Minimalny współczynnik tarcia - współczynnik tarcia mieszczący się w zakresie u = 0,05 - 0,2 praktycznie eliminuje zjawisko "drgań ciernych", tzw. efekt stick-slip. Współczynnik tarcia w niewielkim stopniu zależy od wzrostu temperatury aż do wartości 327 stopni Celsjusza.Obojętność fizjologiczna - Wieloletnie (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 07/03/2013

Warstwa z teflonu

Biuro podatkowe

Artykuły wg słów kluczowych: biuro, biznes, finanse, podatki

(...) Jeżeli myślisz, że zlecając prowadzenie ksiąg podatkowych do biura podatkowo-rachunkowego unikniesz odpowiedzialności za pomyłki odszukane przez Urząd Skarbowy w mieście Warszawa to grubo się mylisz. Jeżeli biuro rachunkowe popełnia pomyłki i nakazuje wpłacić zbyt niską sumę jako zaliczkę daniny, a US to wywęszy, odpowiedzialność spadnie bezpośrednio na prowadzącego działalność. Przepis ten jest ważny bez względu na to, czy wybrane biuro rachunkowe będzie reprezentować Cię w danym postępowaniu przeciwko Izbie (...)

Dodany przez Robert, w dniu 13/02/2013

Biuro podatkowe

Rezultaty badań

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) jest szereg tekstów w portalach internetowych oraz czasopismach o tematyce marketingowej a także PR. Wyniki badań marketingowych dotyczących pracy zdalnej a także zainteresowania nią pośród pracodawców okazały się średnio interesujące. Wykonane badania ankietowe z uwzględnieniem reprezentatywnej próby pracodawców w całym kraju dowiodły, że nazbyt znaczna liczba procedur prawnych zniechęca trwale do stosowania tego typu zatrudnienia. Na dalsze etapy badań marketingowych a także wykonanych prac w tym zakresie składały się następujące etapy: (...)

Dodany przez Kaziu , w dniu 08/03/2011

Rezultaty badań