Najnowsze

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.

Analogicznie do wymagań, jakie przed bankami postawiło Bazylea III tak Solvency II stawia poważne wymagania przed towarzystwami ubezpieczeniowymi i reasekuracyjnymi, których główne założenia skupiają się na szacowaniu ryzyka operacyjnego.


Bezpieczeństwo przesyłanych paczek

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) nas jest inaczej. To my zapewniamy wypełniacze do paczek i profile ochronne. Kiedy klient do nas przychodzi z czymś, co chce wysłać, zawsze pytamy czy myśli, że ten przedmiot jest wystarczająco dobrze chroniony. Zwykle niestety odpowiedź brzmi nie i my musimy wkroczyć do akcji. Dajemy klientowi odpowiednie profile (...)

Dodany przez Honorata L. , w dniu 13/08/2018

Bezpieczeństwo przesyłanych paczek

Odmierzać czas z tanimi i dobrymi zegarkami

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) właśnie prezent kupują dziecku, które przystępuje do tego sakramentu. Gdzie kupić zegarek na prezent, który przypadnie komuś do gustu? A szczególnie do gustu dziecka. Nie zapomnijmy, że dzieci to już jednak mali dorośli i mają swoje wymagania. Zanim zakupimy ładny zegarek dla dziewczynki lub dla chłopca warto dowiedzieć się co obdarowany lubi: jakie (...)

Dodany przez Honorata L. , w dniu 28/08/2017

Odmierzać czas z tanimi i dobrymi zegarkami

Tynki dekoracyjne ozdobą każdego budynku

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, dom, ekonomia, finanse, ocieplenie, remont, tynk

(...) wnękami drzwiowymi. Elewacje mogą mieć zróżnicowane wykończenie, do których używa się paneli, kamieni elewacyjnych. Mogą być też zastosowane wytrzymałe tynki dekoracyjne firmy Becco Zewnętrzne tynki dekoracyjne są zrobione z żywicy w (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 03/05/2017

Tynki dekoracyjne ozdobą każdego budynku

Jak działa mechaniczny filtr oddechowy z Rato

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

(...) skład. Producenci wyposażają placówki w różne rodzaje filtrów oddechowych. Jednym z nich jest tzw. mechaniczny filtr oddechowy. Mechaniczny filtr oddechowy to niezwykle nowatorskie rozwiązanie zastosowane w dziedzinie medycyny. Filtr umieszczony jest wewnątrz szklanej obudowy, w której znajduje się specjalna membrana wykonana z włókna szklanego. Rozciągliwe mikro włókna tworzą charakterystyczny splot, który jest w stanie bardzo sprawnie wychwytywać nawet najmniejsze (...)

Dodany przez Robert , w dniu 22/01/2017

Jak działa mechaniczny filtr oddechowy z Rato

Tanie i atrakcyjne zegarki i ich jakość wykonania

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, pieniądz, sklep, wygląd, zegarek, zegarki, zegarki do 100zł

(...) Planujesz zakupić nowy zegarek? Chcesz nabyć ładny i nowoczesny zegarek jednocześnie nie wydając dużych pieniędzy? Chcesz zrobić drobny prezent swojemu partnerowi i zastanawiasz się gdzie kupić tanie zegarki męskie? Szukasz prezentu (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 16/10/2016

Tanie i atrakcyjne zegarki i ich jakość wykonania

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę budowlaną?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse

(...) może się zawalić, materiały budowlane mogą się nie sprawdzić. Nawet w plac budowy może uderzyć piorun, który może wywołać wiele niespodziewanych zniszczeń. Tak samo wszystkie ulewy i inne czynniki atmosferyczne, mogą wyrządzić wiele szkód budowlanych. Warto więc się ubezpieczyć i chociaż w połowie odzyskać poniesione straty. Ubezpieczenie gwarantuje nam zwrot co najmniej części kosztów jakie musimy ponieść na naprawę strat poniesionych w wyniku różnych niespodziewanych zdarzeń. Często również zdarza się, że plac budowy często jest okradany z różnych rzeczy. Tak więc odpowiednie ubezpieczenie również zawiera takie zjawiska w swojej umowie. Ludzie również mogą zniszczyć w jakimś (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 25/08/2016

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę budowlaną?

Pierwsze kroki w wyposażeniu pokoju dla dziecka

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) zapewniające spokój podczas nauki, toteż lekcje odrabiał w szkolnej świetlicy.  Ja z kolei swój nieduży pokoik dzieliłam z dwoma starszymi siostrami - taka opcja z pewnością nie zapewniała nam dostatecznej intymności. Nic więc dziwnego, że dla naszego dziecka chcieliśmy czegoś lepszego i poważnie (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 23/08/2016

Pierwsze kroki w wyposażeniu pokoju dla dziecka

Butanol i jego pochodne

Artykuły wg słów kluczowych: alkohol, biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa, przemysł

(...) występuje alkohol butylowy Znane są cztery podstawowe formy alkoholu butylowego. Mają one różne temperatury wrzenia i krzepnięcia, generalnie są też bardzo słabo rozpuszczalne w wodzie, choć nie tak bardzo, jak niektóre z cięższych alkoholi. Izobutanol jest odmianą tego alkoholu (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 18/05/2016

Butanol i jego pochodne

Czy warto skorzystać z usług warszawskiej agencji

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, pieniądz

(...) zapewnianiem pracy przedstawicielkom tego właśnie zawodu. Czy każda kobieta może zająć się więc jego wykonywaniem? Nie jest to niestety prawda, tak samo jak stwierdzenie, że każda hostessa może obsłużyć dowolne wydarzenie. Z tego powodu znacząca ich większość specjalizuje się w określonych rodzajach swoich działań - i tak wyróżniamy na przykład te pracujące tylko w supermarketach, na targach samochodowych lub też hostessy do obsługi eventów.Poszukując wsparcia w zapewnieniu nam odpowiedniej ilości pięknych asystentek powinniśmy zwrócić się do profesjonalistów. (...)

Dodany przez Kryspin, w dniu 03/04/2016

Czy warto skorzystać z usług warszawskiej agencji

Wszystkie te Raje podatkowe

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, cypr, ekonomia, offshore, przedsiębiorstwa, raje podatkowe

(...) kontrolą podatkową, a więc jedynym organem który zna nasze dane i posiadane obroty naszej spółki jest sąd rejestrowy w kraju uznawanym za raj podatkowy. Optymalizacja podatkowa nie jest zła. Warto dać sobie szansę na oszczędność pieniędzy. Średnio rejestracja firmy w raju podatkowym przez firmę zewnętrzną kosztuje około dziesięciu tysięcy złotych - to (...)

Dodany przez Sebastian, w dniu 19/10/2015

Wszystkie te Raje podatkowe

EURO na PLN czy na USD?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Wielu z nas miało w swoim życiu do czynienia z walutami obcymi. Najczęściej są to pieniądze pochodzące z państw Europy Zachodniej. W ostatnich latach wielu Polaków wyjechało na zachód do pracy, dzięki czemu, wysyłając zarobione fundusze do naszego kraju, mając do czynienia najczęściej z EURO, musimy wymienić je na nasze złotówki czyli PLN.Wymiany dokonuje się w specjalistycznych placówkach, zwanych kantorami. Nie każdy ma (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 12/05/2015

EURO na PLN czy na USD?

W czym mogą nam pomóc biura tłumaczeń?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, pieniądz, przedsiębiorstwa, tłumaczenia

(...) Biura tłumaczeń - pomocne w działalności gospodarczej i w życiu codziennym W toku prowadzenia działalności gospodarczej, a także niekiedy w życiu codziennym przychodzi chwila, w której musimy skorzystać z pomocy profesjonalnego biura tłumaczeń (np. www.fachowe-tlumaczenia.pl). Obecnie w związku z rozwiniętą edukacją w zakresie języków obcych znamy co najmniej jeden dodatkowy język. Może się jednak zdarzyć sytuacja, w której nie znamy danego języka na tyle, aby móc dokładnie przetłumaczyć konkretne pismo czy dokument, które (...)

Dodany przez Sebastian, w dniu 21/03/2015

W czym mogą nam pomóc biura tłumaczeń?

Opiekun w giełdowej przygodzie

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, giełda, pieniądz

(...) spełniać określone prawem warunki. Tworząc instytucję jaką jest dom maklerski, nie mogą one korzystać z kredytów lub pożyczek, jego kapitał musi być udokumentowany. Na polskim rynku działają również domy maklerskie nie posiadające członkostwa na giełdzie.Aktualnie w Polsce zarejestrowanych jest 55 domów maklerskich. Umożliwiają one klientom zakładanie rachunków inwestycyjnych, wykup papierów wartościowych. A na podstawie zleceń klienta wykonują w jego imieniu transakcje (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 05/02/2015

Opiekun w giełdowej przygodzie

Jak zadbać o czyste podłogi w biurze?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Sprzątanie biur – z uwagi na ich dużą powierzchnię – stanowi niekiedy nie lada zadanie. Mogłoby być kłopotliwe dla laika, jednak dla firm sprzątających nie jest wyzwaniem, a to za sprawą specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu sprzątanie pomieszczeń biurowych jest znacznie ułatwione. Nie zawsze na podłogach są bardzo łatwe w pielęgnowaniu i utrzymaniu w czystości panele. Zdarzają się różnorodne wykładziny, których we własnym zakresie nie da się wyczyścić, a jeśli w ogóle zabierzemy się do tego, to może przekroczyć nasze możliwości zarówno pod względem fizycznym, jak i z powodu braku (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 18/12/2014

Jak zadbać o czyste podłogi w biurze?

Pomnóż swój majątek

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, inwestiwanie

(...) te najodpowiedniejsze dla siebie. Przed ich wyborem warto jednak sprawdzić czy sposoby te rzeczywiście działają. Poniżej przedstawiamy jedynie sprawdzone metody z których korzystają na całym świecie miliony osób. Dodatkowo są one stosunkowo proste do wcielenia w nasze życie.Dlaczego wybrać opcję zarządzania?Pierwszą metodą pomnażania pieniędzy jest skorzystanie z instytucji finansowych. W Polsce duża liczba banków oferuje tego typu usługę. Progi wejścia są różne i najczęściej oscylują w (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 28/10/2014

Pomnóż swój majątek

Nie każdy potrafi po hiszpańsku

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, pieniądz, tłumaczenia

(...) Shakespeare'a, a przynajmniej tak im się wydaje. Nieco mniej osób uczyła się języka niemieckiego i w tym języku potrafi się porozumiewać. Jeśli chodzi o języki z grupy romańskiej, to już jest tragedia. Trochę po francusku, trochę po włosku. Bardzo niewiele osób decyduje się by poznać piękny język hiszpański. A szkoda, bo język Cervantesa jest naprawdę piękny.Nieznajomość języka stanowi poważny kłopotZ powodu tej nieznajomości języka większość (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 22/07/2014

Nie każdy potrafi po hiszpańsku

Jak oszczędzić na drukowaniu?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) codziennego użytkowania. Jak jednak obniżyć koszty drukowania na drukarce atramentowej?KosztyNa koszt drukowania składają się głównie dwa elementy - koszt zakupu odpowiedniego jakościowo papieru oraz koszt atramentu. O ile koszty energii elektrycznej możemy pominąć jako znikome i niezauważalne w domowym budżecie, o tyle dwóch powyższych już nie. W przypadku kartek sprawa jest prosta - im kartki lepsze (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 16/07/2014

Jak oszczędzić na drukowaniu?

Biuro rachunkowe dla każdej firmy?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, księgowość, pieniądz, podatki

(...) Prowadzenie działalności gospodarczej, to nie tylko praca nad maksymalizacją zysku i rozwojem firmy, ale również prowadzenie księgowości. Nie jest to łatwe, tym bardziej gdy nie mamy orientacji w zawiłych przepisach podatkowych i sposobach rozliczania się z fiskusem. Czy warto więc prowadzić księgowość samodzielnie?Prowadząc niewielką działalność (...)

Dodany przez Sebastian, w dniu 19/03/2014

Biuro rachunkowe dla każdej firmy?

Tajemniczy klient

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) trudne przedsięwzięcie, gdyż konkurencja w tym zakresie jest spora. Przede wszystkim trzeba zbadać jakie doświadczenie posiada ta firma (najprościej wykorzystać jej listy referencyjne). Podczas spotkania również można częściowo zauważyć czy mamy okazję rozmawiać z wykwalifikowanymi profesjonalistami czy też osobami, mających się za takich. (...)

Dodany przez Karolina O., w dniu 21/08/2013

Tajemniczy klient

Gdzie płacimy niższe podatki?

Artykuły wg słów kluczowych: ekonomia, finanse, pieniądz

(...) Optymalizacja podatków, a w szczególności optymalizacja podatku dochodowego nie jest nowym pojęciem. Wcześniej planowanie podatkowe uchodziło za coś, na co stać było tylko znacznych rynkowych graczy obracających milionami dolarów rocznie. Dzisiaj tzw. raje podatkowe wabią także dużo mniejszych przedsiębiorców. Rozsądne planowanie podatków to szereg czynności podążających ku optymalizacji wysokości danin podatkowych, jakie jesteśmy zobligowani odprowadzać do wspólnej kasy za możliwość uzyskiwania dochodów. Czynności te są w pełni prawomocne i nie mają nic wspólnego z unikaniem opodatkowania albo krętactwem jak niektórzy sądzą. Spis rajów podatkowych na świecie, gdzie wskaźniki podatkowe znajdują się na dużo atrakcyjniejszych poziomach niż w Polsce, jest stosunkowo obszerna. W niektórych krajach nie odprowadza się wcale podatku od dochodów osobistych lub też dochodów uzyskiwanych z (...)

Dodany przez Robert, w dniu 28/03/2013

Gdzie płacimy niższe podatki?

Warstwa z teflonu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) kształtujące-tnącepatelnie gastronomiczneformy do cukierkówpłyty grzewczeakcesoria gastronomiczneformy piekarnicznenoże tnąceformy do czekoladekblachy do pieczeniaformy do ciastmieszadła do ciastDzięki temu teflon zapewnia:brak przyczepności wyrabianych materiałów do powierzchnibardzo łatwe czyszczenieochrona przed korozjązwiększenie odporności chemicznej- chemicznymieszadłagrzałkipojemnikipompyzbiorniki reaktorówsiatki osadcze do filtrówzaworyDzięki temu powłoki teflonowe zapewnia:bardzo łatwe czyszczenieochrona przed korozją przy wysokich temperaturachzwiększenie odporności chemicznej- maszynowyprzędzalniczychdrukarskichelementy maszynuszczelkispożywczychzgrzewającychkserograficznychpakującychDzięki temu teflon zapewnia:zwiększenie (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 07/03/2013

Warstwa z teflonu

Rezultaty badań

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) rozpoczynając od sposobów czerpiących z PR a kończąc na dorobku z dziedziny marketingu. Trafniejsze poznanie potrzeb klientów, kontrahentów i decydentów skutkuje zwiększeniem zapotrzebowania na różnego typu płatne badania rynku. Prowadzony przez nas instytut badania rynku pracy prowadzi różnorodne badania telefoniczne i badania rynkowe wśród różnych grup zawodowych a także społecznych. Rozsądne podejście marketingowe implikuje fakt, że metody badania rynku używane przez nasz instytut należą do najskuteczniejszych w Polsce. Dowodem na ten fakt (...)

Dodany przez Kaziu , w dniu 08/03/2011

Rezultaty badań