Nasze publikacje

Najnowsze

Pomimo ostatnich sporych perturbacji finansowych na Cyprze firma Andersen & Wagner Ltd. kontynuuje z powodzeniem swoją działalność związaną z oferowaniem usług optymalizacji podatkowej za sprawą podmiotów działających na Cyprze.

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.


Dodany przez Karina P., w dniu 18/05/2016

Butanol i jego pochodne
Butanol jest organicznym związkiem chemicznym należącym do grupy alkoholi.

Zawiera on cztery atomy węgla. Jego najbardziej pospolite zastosowania to między innymi rozpuszczalnik, a także produkt przejściowy w chemicznych reakcjach. Niektórzy rozważają stosowanie go jako paliwa. Dzisiaj powiemy sobie o jego właściwościach i pochodnych związkach. Zwyczajny butanol znany jest również pod nazwą n-butanol. Niektórzy twierdzą, że są to dwa różne związki pokrewne. Jest to kompletna nieprawda. Może on jednak występować w różnych izomerach.

W jakich formach występuje alkohol butylowy
Znane są cztery podstawowe formy alkoholu butylowego. Mają one różne temperatury wrzenia i krzepnięcia, generalnie są też bardzo słabo rozpuszczalne w wodzie, choć nie tak bardzo, jak niektóre z cięższych alkoholi.

Izobutanol jest odmianą tego alkoholu o charakterystycznym rozgałęzionym szkielecie węglowym oraz grupie hydroksylowej. Omawiana substancja jest niezwykle często stosowana jako rozpuszczalnik we włókiennictwie i niektórych innych gałęziach przemysły. Może być wykorzystany jako paliwo dla silników, w których odbywa się spalanie wewnętrzne. Jego właściwości zbliżone są do benzyny, więc może być wykorzystany jako jej zamiennik. Alkohol butylowy produkowany niegdyś wyłącznie z paliw kopalnych, jednakże ostatnimi czasy coraz częściej powstaje na dużą skalę na drodze fermentacji z biomasy roślinnej.

Oto co uchwycił nasz reporter


biznes
ekonomia
przedsiębiorstwa
przemysł
alkohol