Najnowsze

Pomimo ostatnich sporych perturbacji finansowych na Cyprze firma Andersen & Wagner Ltd. kontynuuje z powodzeniem swoją działalność związaną z oferowaniem usług optymalizacji podatkowej za sprawą podmiotów działających na Cyprze.

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.


Zabezpieczanie towarów do transportu

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, paczki, pieniądz, przedsiębiorstwa, przesyłki, transport

(...) Jednym z najważniejszych elementów produkcji jest pakowanie i zabezpieczanie towaru przygotowanego do transportu. Prawidłowe zabezpieczenie jest jedyną ochroną przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi bądź niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Aby wysyłany towar dotarł na (...)

Dodany przez Robert, w dniu 24/05/2017

Zabezpieczanie towarów do transportu

Tynki dekoracyjne ozdobą każdego budynku

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, dom, ekonomia, finanse, ocieplenie, remont, tynk

(...) W ostatnich latach właściciele domów prywatnych i administratorzy budynków mieszkalnych ze względu na stale rosnące koszty ogrzewania przeprowadzają termoizolację budynków. Ocieplenie budynków nie tylko zmniejsza rachunki za ogrzewanie, ale (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 03/05/2017

Tynki dekoracyjne ozdobą każdego budynku

Włochy a międzynarodowe ściąganie zadłużenia

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, przedsiębiorstwa

(...) Nikt z nas nie lubi mieć długów to bardzo naturalne podejście. Czasami w życiu i to niezależnie od nas trafiają się losowe sytuacje w których nie jesteśmy zdolni do spłacenia zaciągniętych należności. Są różne sposoby wyjścia z takich sytuacji, jednak wiąże się to z odwiedzeniem kilku firm, które specjalizują się w spłatach długów. Jednak co w przypadku gdy nie możemy spłacić zaciągniętych pożyczek i wierzyciel chce odzyskać swoja pieniądze.Istnieją odpowiednie firmy windykacyjne, które ściągną należności za nas pobierając za to stosowną opłatę najczęściej w postaci procentowej od wartości. Inaczej ma (...)

Dodany przez Robert, w dniu 03/04/2017

Włochy a międzynarodowe ściąganie zadłużenia

Meandry prawa Austriackiego: wypadki oraz odszkodo

Artykuły wg słów kluczowych: adwokat, biznes, finanse, prawnik, prawo, przedsiębiorstwa

(...) kłopoty wciągnięci przez innych. Może o dotyczyć spraw zawodowych, rodzinnych, osobistych i jakichkolwiek innych. Czasami możemy też potrzebować pomocy prawnej jako poszkodowani. Niekoniecznie musi się nam zdarzyć wypadek w Austrii - Zawsze (...)

Dodany przez Jaromir, w dniu 03/10/2016

Meandry prawa Austriackiego: wypadki oraz odszkodo

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę budowlaną?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse

(...) Jak wiadomo prowadząc firmę budowlaną, nigdy nie wiemy co może się stać na budowie. W jednym momencie, coś co było robione przez długi okres czasu, nagle może się zepsuć czy załamać. Pracownicy również są narażeni na różne niebezpieczeństwa. Dlatego też tak ważne jest ubezpieczenie firmy budowlanej. Miejsce budowy jest tak niebezpiecznym i niepewnym miejsce, że możemy nawet się nie spodziewać kiedy coś wyjdzie nie tak jak powinno. Zagrożone jest przede wszystkim życie człowieka. Mimo wszystkich zabezpieczeń, które się stosuje, i tak nie jesteśmy w stanie zagwarantować pracownikom idealnie bezpiecznego miejsca pracy. Również sama budowa jakiegoś obiektu może przebiec nie po naszej myśli. (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 25/08/2016

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę budowlaną?

Butanol i jego pochodne

Artykuły wg słów kluczowych: alkohol, biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa, przemysł

(...) Dzisiaj powiemy sobie o jego właściwościach i pochodnych związkach. Zwyczajny butanol znany jest również pod nazwą n-butanol. Niektórzy twierdzą, że są to dwa różne związki pokrewne. Jest to kompletna nieprawda. Może on jednak występować w różnych izomerach. W jakich formach (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 18/05/2016

Butanol i jego pochodne

Czy warto skorzystać z usług warszawskiej agencji

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, pieniądz

(...) Każdy z nas miał już z całą pewnością do czynienia z pięknymi kobietami, które podczas targów, wystaw lub nawet zakupów w hipermarkecie umilały nam czas lub przedstawiały zalety produktów określonych marek, nierzadko rozdając darmowe próbki.Nazywane są one hostessami i pojawiają się praktycznie przy każdej wymagającej tego okazji jako asystentki organizatorów. Atrakcyjność fizyczna, śmiałość w nawiązywaniu nowych kontaktów i ciekawa osobowość to istotne cechy hostessy Warszawa jako stolica naszego kraju jest znakomitym rynkiem dla firm zajmujących się (...)

Dodany przez Kryspin, w dniu 03/04/2016

Czy warto skorzystać z usług warszawskiej agencji

Wszystkie te Raje podatkowe

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, cypr, ekonomia, offshore, przedsiębiorstwa, raje podatkowe

(...) Optymalizacja podatkowa czy inne Raje podatkowe - co nam to daje? Kwestie podatków bywają dla firm drażliwe i wiele osób, szuka sposobu, aby płacić je mniejsze lub w ogóle ich nie płacić. Sposoby na ominięcie opodatkowania są różne, poprzez rejestrację spółki w rajach podatkowych, bądź też zoptymalizowanie podatkowe w innych państwach, w których owe podatki (...)

Dodany przez Sebastian, w dniu 19/10/2015

Wszystkie te Raje podatkowe

Jak zorganizować niebanalną imprezę firmową?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, imprezy firmowe, pieniądz

(...) Każdy, kto choć raz uczestniczył w imprezie firmowej, wie, jak bardzo poprawia ona atmosferę wśród współpracowników, zacieśnia między nimi więzi i sprawia, że dużo lepiej i przyjemniej im się razem pracuje.Jednak aby mieć pewność, że impreza tego rodzaju zostanie dobrze przygotowana i przeprowadzona, należy pomyśleć o wynajęciu profesjonalistów, którzy zadbają, aby całe wydarzenie odbyło się sprawnie. Organizacja imprez firmowych to (...)

Dodany przez Jaromir, w dniu 27/02/2015

Jak zorganizować niebanalną imprezę firmową?

Opiekun w giełdowej przygodzie

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, giełda, pieniądz

(...) Instytucja finansowa mająca zezwolenie organu nadzoru na sprawowanie zatwierdzonych czynności, będących działalnością maklerską, nazywana jest domem maklerskim. Zakres działalności domów maklerskich wynika z ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.Polskie prawo zezwala na tworzenie domów maklerskich działających w formie spółek akcyjnych, spółek komandytowo- akcyjnych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, spółek partnerskich, komandytowych, jawnych, lecz muszą one (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 05/02/2015

Opiekun w giełdowej przygodzie

Eventy firmowe w kraju i za granicą

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, imprezy firmowe, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Kiedyś nazywano je po prostu imprezami - dziś to eventy firmowe. Określenie to odnosi się do szerokiego spektrum wydarzeń organizowanych przez firmy w bardzo różnych celach, choć najczęściej wciąż są to głównie wydarzenia o charakterze integracyjnym lub promocyjnym. Polska czy zagranica?W odniesieniu do kosztów imprezy ma to coraz mniejsze znaczenie. Firmy specjalizujące się w organizowaniu imprez dla przedsiębiorstw lub organizacji posiadają w tej chwili na tyle dobrą znajomość branży i na tyle dobrze (...)

Dodany przez Jaromir, w dniu 28/10/2014

Eventy firmowe w kraju i za granicą

Pomnóż swój majątek

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, finanse, inwestiwanie

(...) WstępObecnie w dobie kryzysu coraz częściej poszukujemy alternatywnych sposobów na pomnożenie swojego majątku. W artykule postaramy zaprezentować się dwa z nich. Pozwolą one praktycznie każdemu na zapewnienie sobie w pełni bezpiecznej przyszłości. Jest to szczególnie ważne i warto zacząć pracować nad nią już dzisiaj. Sposoby pomnożenia własnego majątkuW obecnych czasach narodziły się tysiące sposobów na zarobienie pieniędzy. Metody te są tak przeróżne, że praktycznie każdy powinien wybrać (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 28/10/2014

Pomnóż swój majątek

Budowa nowej hali - kiedy to się opłaca?

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, budownictwo, produkcja, przemysł

(...) Jeżeli nasze przedsiębiorstwo bardzo dynamicznie się rozwija i potrzebujemy kolejnych obiektów do rozszerzania działalności to sygnał, że czas najwyższy postawić nowe hale magazynowe. Budowa hal magazynowych w pobliży linii produkcji to również znakomita inwestycja w sytuacji kiedy wydajemy sporo pieniędzy na transport dopiero co wyprodukowanego towaru do odległego magazynu.Należy pamiętać oczywiście, że budowa nowej hali magazynowej to bardzo kosztowna inwestycja i należy ją (...)

Dodany przez Honorata L., w dniu 27/07/2014

Budowa nowej hali - kiedy to się opłaca?

Nie każdy potrafi po hiszpańsku

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, ekonomia, pieniądz, tłumaczenia

(...) Nie można powiedzieć, że jesteśmy krajem poliglotów i lingwistów. Znajomość języków obcych pośród naszych rodaków nie jest zbyt wielka. Szczególnie daje się to zauważyć pośród osób starszych i w średnim wieku. Młodsze pokolenie trochę lepiej stoi ze znajomością języków w mowie i w piśmie, choć nie jest to jeszcze w takim stopniu jak w niektórych sąsiednich krajach. Najczęściej można spotkać osoby, które coś potrafią powiedzieć w języku (...)

Dodany przez Karina P., w dniu 22/07/2014

Nie każdy potrafi po hiszpańsku

Działalność e-sądu to naduzycie władzy

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, finanse, pieniądz

(...) E-sąd, czyli sąd elektroniczny, działa w Lublinie od 2010 roku. Jest to jeden z wydziałów miejscowego sądu. Ministerstwo Sprawiedliwości, mimo licznych skarg, nie uważało, że działanie takiego sądu obniża standardy i źle wpływa na wizerunek Temidy. Jednak w końcu ustawodawca ugiął się i ograniczył działania e-sądu, nakładając na wierzycieli obowiązek precyzowania danych wszystkich dłużników. Rozpatrywane są obecnie sprawy długów nie starszych niż 3 lata, dłużnik może ubiegać się o umorzenie sprawy, gdy ma dowody na to, że nie doręczono mu skutecznie pozwu. Dokumentacja musi być uzupełniona o PESEL lub NIP dłużnika – bez tych danych pozwu złożyć nie wolno. Działania to słuszne, jednak przez trzy lata e-sąd znacząco obniżył obowiązujące (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 03/12/2013

Działalność e-sądu to naduzycie władzy

Tajemniczy klient

Artykuły wg słów kluczowych: badania marketingowe, biznes, ekonomia, obsługa klienta, smartcheck, tajemniczy klient

(...) prowadzenia tego rodzaju badań. To jest bardzo trudne przedsięwzięcie, gdyż konkurencja w tym zakresie jest spora. Przede wszystkim trzeba zbadać jakie doświadczenie posiada ta firma (najprościej wykorzystać jej listy referencyjne). Podczas spotkania również można częściowo zauważyć czy mamy okazję (...)

Dodany przez Karolina O., w dniu 21/08/2013

Tajemniczy klient

Biuro podatkowe

Artykuły wg słów kluczowych: biuro, biznes, finanse, podatki

(...) podatkowym zwalnia biznesmena od odpowiedzialności. Co więcej, nawet jeśli w umowie z biurem księgowym zamieścimy punkt ustanawiający jego odpowiedzialność za pomyłki i błędy, paragraf taki nic nam nie da przy postępowaniu podatkowym, bo i tak US wyegzekwuje potencjalne kary i zaległy podatek wraz z odsetkami bezpośrednio od nas. Poza pojedynczym wyjątkiem. Jeśli więc biuro rachunkowe w Warszawie zaniży podatek - niezależnie od tego z jakiego powodu - zaległość zsumowaną z odsetkami zawsze płaci właściciel firmy. (...)

Dodany przez Robert, w dniu 13/02/2013

Biuro podatkowe

Twój własny biznes

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, inkubatory biznesu, pieniądz, przedsiębiorstwa

(...) Idealnym miejscem, gdzie zdobyć ogólne wsparcie dotyczące startu swojego biznesu, znaleźć partnera biznesowego, uzyskać środki unijne w ramach Programu 3.1 PO IG, zdobyć środki finansowe na start swojego biznesu albo też można wyszukać inwestora finansowego są uniwersyteckie inkubatory przedsiębiorczości. Nadzwyczaj interesującą koncepcją jest możliwość zdobycia funduszy unijnych z Programu 'Innowacyjna Gospodarka' w ramach działania 3.1 – 'Inicjowanie Działalności Innowacyjnej'. Interesującym pomysłem na znalezienie oryginalnego pomysłu jest skorzystanie z internetu i wklepanie do wyszukiwarki Bing (...)

Dodany przez Kaziu, w dniu 10/01/2013

Twój własny biznes