Nasze publikacje

Najnowsze

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.

Analogicznie do wymagań, jakie przed bankami postawiło Bazylea III tak Solvency II stawia poważne wymagania przed towarzystwami ubezpieczeniowymi i reasekuracyjnymi, których główne założenia skupiają się na szacowaniu ryzyka operacyjnego.


Dodany przez Honorata L. , w dniu 13/08/2018

Bezpieczeństwo przesyłanych paczek
Pracuję na wyjątkowej poczcie.

Pewnie zapytacie, dlaczego jest taka wyjątkowa i co ją wyróżnia na tle innych, zwykłych placówek pocztowych?  Otóż dla nas ochrona przedmiotów w transporcie to największy priorytet. Chodzi mi o to, że na innych pocztach raczej o to nie dbają i zostawiają ten aspekt klientowi. 
U nas jest inaczej. To my zapewniamy wypełniacze do paczek i profile ochronne. Kiedy klient do nas przychodzi z czymś, co chce wysłać, zawsze pytamy czy myśli, że ten przedmiot jest wystarczająco dobrze chroniony. Zwykle niestety odpowiedź brzmi nie i my musimy wkroczyć do akcji. Dajemy klientowi odpowiednie profile ochronne (http://pksystem.com.pl/ochronne-profile-piankowe-pe) i wypełniacze do paczek i prosimy, żeby zabezpieczył swoją paczkę. Potem już wysyłamy ją normalnie. To znaczy, też nie do końca, bo jak mówię, ochrona przedmiotów w transporcie jest dla nas najważniejsza, a sam transport ma się dopiero zacząć. 
Mamy specjalne samochody, które są wyłożone materiałem ochronnym. Dzięki niemu nawet jeśli paczka spadnie, to nic się w niej nie uszkodzi. Takie przynajmniej jest założenie tych samochodów. 
Ale oczywiście nie darzymy ich stuprocentowym zaufaniem i zawsze musimy sami zadbać o bezpieczeństwo paczek. Przywiązujemy je do siebie nawzajem i dzięki temu są znacznie mniej podatne na uszkodzenia. 
Chodzi o to, że jak któraś z nich spadnie, to polecą wszystkie i dzięki temu zamortyzują upadek. Genialne, prawda? To właśnie nas wyróżnia na tle innych placówek pocztowych i wydaje mi się, że klienci to sobie cenią. Bezpieczeństwo jest ważne.

Oto co uchwycił nasz reporter


biznes
finanse
ekonomia
pieniądz
przedsiębiorstwa