Najnowsze

Skutecznym sposobem na ochronę ubezpieczeniową dla członków zarządów spółek kapitałowych może stanowić ubezpieczenie D&O dzięki któremu to ubezpieczyciel odpowie finansowo za ewentualne błędy czy zaniedbania prezesa spółki.

Analogicznie do wymagań, jakie przed bankami postawiło Bazylea III tak Solvency II stawia poważne wymagania przed towarzystwami ubezpieczeniowymi i reasekuracyjnymi, których główne założenia skupiają się na szacowaniu ryzyka operacyjnego.


Biuro podatkowe

Artykuły wg słów kluczowych: biznes, biuro, finanse, podatki

W nawiązaniu do przepisów ordynacji za podatki odpowiada całościowym swoim majątkiem prowadzący działalność. Coraz więcej posiadaczy firm w Warszawie rezygnuje z indywidualnego prowadzenia ksiąg rachunkowych i księgowości i podzleca do prowadzenia usługi księgowe kompetentnym firmom z Warszawy i okolic. Nawet jeśli udzielimy stosownego upoważnienia biuru do sporządzania i składania za nas zeznań podatkowych. Ordynacja podatkowa nie zawiera przepisu traktującego o tym, że podpis umocowanego pełnomocnika na formularzu podatkowym zwalnia biznesmena od odpowiedzialności. Co...

Dodany przez Robert, w dniu 13/02/2013

Biuro podatkowe